Արա Բաբլոյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հուլիսի 17-ից 19-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա), որտեղ հանդիպումներ կունենա ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի եւ Մոսկվայի եւ Համայն Ռուսիո Պատրիարք Նորին Սրբություն Կիրիլի հետ:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանը, Վահրամ Բաղդասարյանը, Նիկոլ Փաշինյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Արտաշես Գեղամյանը եւ Հերմինե Նաղդալյանը: Պատվիրակության անդամները Մոսկվայում կայցելեն նաեւ Հայ Առաքելական եկեղեցու Ռուսաստանի եւ Նոր Նախիջեւանի թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Պայծառակերպություն եկեղեցի, ծաղկեպսակ կդնեն Անհայտ զինվորի շիրմաքարին, կհանդիպեն հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

А.Баблоян с официальным визитом отбывает в РФ
Председатель НС А.Баблоян 17-19 июля будет находиться с официальным визитом в Российской Федерации, где намечены встречи с Председателем Госдумы ФС РФ В.Володиным, Председателем СФ ФС РФ В.Матвиенко и Святейшим Патриархом Московским и всея Руси  Кириллом.
В составе возглавляемой Председателем НС делегации – депутаты НС А.Ашотян, В.Багдасарян, А.Гегамян Э.Нагдалян, Н.Пашинян, А.Рустамян, В.Энфиаджян. Члены делегации посетят в Москве также Кафедральный собор Преображения Господня Российской и Ново-Нахичеванской епархии ААЦ, возложат венок к могиле Неизвестного солдата, встретятся с представителями армянской общины.