Արա Բաբլոյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հուլիսի 17-ից 19-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա), որտեղ հանդիպումներ կունենա ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի եւ Մոսկվայի եւ Համայն Ռուսիո Պատրիարք Նորին Սրբություն Կիրիլի հետ:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանը, Վահրամ Բաղդասարյանը, Նիկոլ Փաշինյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Արտաշես Գեղամյանը եւ Հերմինե Նաղդալյանը: Պատվիրակության անդամները Մոսկվայում կայցելեն նաեւ Հայ Առաքելական եկեղեցու Ռուսաստանի եւ Նոր Նախիջեւանի թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Պայծառակերպություն եկեղեցի, ծաղկեպսակ կդնեն Անհայտ զինվորի շիրմաքարին, կհանդիպեն հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Ara Babloyan is to Leave for Russian Federation on an Official Visit
On July 17-19, the RA NA President Ara Babloyan is leaving for the Russian Federation (Moscow) on an official visit, where meetings with the Chairman of the RF State Duma Vyacheslav Volodin, the Speaker of the RF Federation Council Valentina Matviyenko and His Holiness Patriarch Kirill of Moscow and All Russia will take place.
The delegation headed by RA National Assembly Speaker is comprised of MPs Armen Ashotyan, Vahram Baghdasaryan, Nikol Pashinyan, Armen Rustamyan, Vahe Enfiajyan, Artashes Geghamyan and Hermine Naghdalyan. The delegation members will also visit Moscow's Holy Transfiguration Mother Cathedral of Russian and New Nakhichevan Diocese of the Armenian Apostolic Church, lay a wreath at the tomb of the Unknown Soldier and meet with representatives of the Armenian community.